Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Honolulu zakázalo kvůli častým nehodám používání mobilů při přecházení ulice

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Honolulu - Honolulu vyhláškou zakázalo chodcům dívat se do mobilních telefonů při přecházení ulice. Stalo se tak vůbec prvním velkým městem ve Spojených státech, které k takovému kroku přistoupilo.

Místní správa krok zdůvodnila rostoucím množstvím nehod, které způsobují nepozorní chodci zahledění do svých mobilů, uvedla televize BBC.

Nový předpis, který vstoupí v platnost koncem října, říká, že „žádný chodec nesmí při přecházení ulice či rychlostní silnice hledět do svého mobilního elektronického zařízení". To se týká nejen mobilů, ale i tabletů, fotoaparátů či kamer.

„Někdy bych si přál, abychom některé normy nemuseli přijímat, abychom místo nich měli zdravý rozum. Bohužel, někdy nám zdravý rozum chybí," řekl agentuře Reuters starosta Honolulu Kirk Caldwell, s tím, že je v havajské metropoli více případů zranění nepozorných chodců než v ostatních velkých městech USA.

Kdo nařízení poruší, může dostat pokutu až 99 dolarů (2200 korun).

Témata:  mobily Havajské ostrovy USA

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.