Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Při palbě IS zemřel u syrského Homsu dopisoval ruské televize RT

Islámský stát
Islámský stát
Foto: nbcnews.com

Moskva/Homs - Na východním předměstí syrského města Homsu dnes zahynul novinář pracující pro ruskou televizní stanici RT (dříve Russia Today).

Stalo se tak při palbě vedené z pozic teroristické organizace Islámský stát (IS). Televize to oznámila na svém webu.

Novinář Chálid Chatíb podle televizní stanice u Homsu natáčel reportáž o operacích vedených syrskou armádou proti teroristům z IS. Podle sdělení šéfa arabské sekce RT v Damašku muže zabila raketa vypálená bojovníky IS. Spolu s ním zahynul i nejmenovaný důstojník syrské armády.

Chálidovi Chatíbovi bylo 25 let a pro RT začal pracovat teprve nedávno, uvedla televizní stanice.

Ruská propagandistická televize RT přináší zprávy z celého světa v pěti jazycích - v ruštině, angličtině, arabštině, francouzštině a španělštině.

Témata:  Sýrie Islámský stát

Související

Aktuálně se děje

18. září 2025 14:51

Covid opět zasáhl Česko plnou silou. Za den přibylo i více než tisíc případů

Obezřetnost lidí už není taková, ale covid-19 se v populaci nadále šíří. Potvrzují to rostoucí počty případů během letošního září. V pondělí se dříve obávané onemocnění potvrdilo u více než tisícovky lidí. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Donald Trump

Trump navrhuje, aby vláda trestala televizní stanice, které o něm informují negativně

V návaznosti na pozastavení vysílání show Jimmyho Kimmela prezident Donald Trump navrhl, že televizní stanice, které o něm informují „negativně“, by měly být vládou potrestány. Trump, který oslavil Kimmelovo pozastavení, učinil tento návrh během letu zpět do USA ze státní návštěvy ve Velké Británii. Řekl, že velké americké sítě jsou „z 97 % proti mně,“ i když pro toto číslo nepředložil žádné důkazy. Na základě tohoto statistického údaje uvedl, že by jim měly být odebrány licence.