Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Jih Francie sužují další požáry, bojují s nimi stovky hasičů

Požár
Požár
Foto: Pixabay

Montpellier (Francie) - Ve středu odpoledne na jihu Francie vypukl požár, který už spálil asi 500 hektarů borového lesa a křovin. Nasazeným hasičům se podařilo v průběhu noci zabránit jeho dalšímu šíření.

V oblasti vzdálené asi 40 kilometrů východně od města Montpellier vedl k evakuaci 400 osob. Evakuováni byli někteří místní obyvatelé a turisté z jednoho kempu.

Hašení komplikuje silný severní vítr a vysoké teploty. Úřady vzhledem k meteorologickým podmínkám vyzvaly místní obyvatele a turisty, kteří se v oblasti vyskytují, k obezřetnosti, uvedla agentura AFP.

Proti plamenům bojovalo dopoledne ještě zhruba 200 hasičů. V době, kdy požár kulminoval, bylo proti němu nasazeno 800 mužů.

Témata:  požáry ve Francii Francie požáry

Související

Aktuálně se děje

9. února 2026 14:00

Českým dětem hrozí zákaz po vzoru Francie. Babiš se odvolává na experty

Premiér Andrej Babiš (ANO) nevyloučil zákaz užívání sociálních sítí u dětí mladších 15 let. Podle předsedy vlády jsou internetové platformy pro nejmladší občany škodlivé. Česko by v případě zavedení zákazu následovalo některé evropské státy, které se rozhodly k takovému opatření přistoupit. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Ghislaine Maxwell

Epsteinova společnice Maxwellová odmítla vypovídat. Promluví, pokud ji Trump dá milost

Ghislaine Maxwellová, odsouzená společnice sexuálního predátora Jeffreyho Epsteina, v pondělí odmítla vypovídat před dozorčím výborem americké Sněmovny reprezentantů. Maxwellová se k výslechu připojila virtuálně z texaského vězení, kde si odpykává dvacetiletý trest za obchodování s lidmi. Navzdory očekávání zákonodárců však využila pátého dodatku americké ústavy, který jí dává právo nevypovídat, aby se vyhnula sebeobvinění.