Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

VIDEO: Rudým náměstím prošel průvod k památce padlých ve II. světové válce

Oslavy osvobození na Rudém náměstí v Moskvě (9.5.2016)
Oslavy osvobození na Rudém náměstí v Moskvě (9.5.2016)
Foto: YouTube

Moskva - Stovky tisíc Rusů v čele s prezidentem Vladimirem Putinem dnes odpoledne prošly přes Rudé náměstí v centru Moskvy, na kterém se o několik hodin dříve konala slavnostní vojenská přehlídka k 71. výročí konce druhé světové války. Mnozí nesli v rukou fotografie svých předků, kteří ve válce bojovali či padli. Ruská policie odhadla počet účastníků vzpomínkové akce, nazvané Nesmrtelný pluk, na více než půl milionu v metropoli, v dalších ruských městech pak na dva miliony.

Témata:  Sovětský svaz Vladimír Putin Ruská armáda II. světová válka Moskva

Související

Aktuálně se děje

30. ledna 2026 13:23

Leoš Mareš pokračuje v úctyhodné tradici. Podpořil rodinu nemocné moderátorky

Leoš Mareš ani letos nevynechal příležitost někomu pomoci během Dobrodne, který každý rok připadá na 29. ledna. Letos daroval téměř jeden a čtvrt milionu korun. Peníze putují k rodině vážně nemocné moderátorky Báry Tlučhořové. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Hodiny posledního soudu

Hodiny posledního soudu se posunuly. Svět je nejblíže ke globální katastrofě v celé historii

Symbolické hodiny posledního soudu (Doomsday Clock) se posunuly na 85 sekund do půlnoci, což je nejblíže ke globální katastrofě v celé jejich historii. Odborníci z organizace Bulletin of the Atomic Scientists, kterou po druhé světové válce založili vědci jako Albert Einstein nebo Robert Oppenheimer, varují před bezprecedentním nárůstem rizik. Lidstvo se podle nich ocitlo v bodě, kdy agresivní nacionalismus a selhání politických elit urychlují cestu k apokalypse způsobené jadernými zbraněmi, klimatickou krizí a nekontrolovanými technologiemi.