Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Konzervativní aktivisté vyjdou do ulic Bostonu, hrozí potyčky

USA
USA
Foto: Pixabay

Boston - Boston se připravuje na případné potyčky mezi konzervativními aktivisty a jejich odpůrci. Na pořádek bude dohlížet 500 policistů v uniformách i v civilu.

Demokratický starosta Marty Walsh i republikánský guvernér státu Massachusetts Charlie Baker varovali, že ve městě, které je považováno za kolébku americké nezávislosti, nebudou nepokoje vyvolané extremisty tolerovány.

Organizátoři shromáždění Za svobodu slova se veřejně distancovali od bělošských neonacistů a rasistů, kteří vyvolávali násilnosti v Charlottesville, kde jeden z radikálů najel vozem do davu protidemonstrantů a zabil při tom mladou ženu a dalších 19 lidí zranil.

Odpůrci konzervativních aktivistů se obávají, že na shromáždění v Bostonu, které má začít v poledne místního času (18:00 SELČ) mohou dorazit neonacisté. Pochod do Bostonu naplánovali i členové hnutí Black Lives Matter (Na černošských životech záleží). Další shromáždění se dnes očekávají v Atlantě a v Dallasu.

Témata:  Boston neonacisté USA

Související

Aktuálně se děje

21. července 2026 17:38

Shopaholic Nikol už to nezvládá. Fanoušky požádala o pomoc

Bývalá televizní moderátorka a populární influencerka Nikola Čechová se na sociálních sítích podělila o odvrácenou stranu mateřství, když otevřeně přiznala, že se potýká s vyčerpáním. Ačkoliv se svými fanoušky obvykle sdílí především idylické momenty, tentokrát udělala výjimku a požádala sledující o pomoc. Její dvouletý syn Hugo totiž v současnosti prochází náročným obdobím, které pro rodinu představuje velkou výzvu.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy