Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Protestoval s neonacisty proti migraci a odsuzoval multikulturalismus. Teď dostává výhrůžky smrtí

USA
USA
Foto: Pixabay

Boston - Mladík označuje multikulturalismus za "rakovinu", kvůli svým názorům a účasti na akci krajní pravice přestoupil na jinou školu. V souvislosti s událostmi v Charlottesville mu totiž začaly chodit desítky výhrůžných zpráv.

Osmnáctiletý mladík je fanouškem amerického prezidenta Donalda Trumpa a multikulturalismus označuje za "rakovinu". Nicholas Fuentes se vydal i do demonstrace krajní pravice v Charlottesville. Právě i kvůli tomu mu začaly chodit výhrůžky násilím a smrtí. 

"Začíná to být velmi nebezpečné," uvedl Fuentes pro deník Boston Globe. Jen za minul týden měl mladík obdržet patnáct výhrůžek smrtí přes sociální média a e-mailovou schránku. Mladík mluví o jakési socialistické předpojatosti amerických států - tím si vysvětluje i vlnu nepřátelství, která na něj momentálně dopadá. 

"Massachusetts a částečně i Boston patří mezi nejlevicovější státy a města," míní. "Kdybych šel kamkoliv jinam, patrně bych tam byl ve větším bezpečí, než v Bostonu," dodal. 

Na protest s extremisty šel prý proto, aby demonstroval proti imigraci, multikulturalismu a postmodernismu. Na akci se mimo jiné objevily i transparenty s nápisem "Židé nás nenahradí". Jedna žena při akci zahynula, když do ní najel automobil. Mladík další den po konání této akce napsal na svůj facebook, že "přílivová vlna bílé identity přichází." Ke smrti aktivistky se vyjádřil tak, že jde o "normalizaci násilí nalevo". 

Na sociální síti také vyzval k lynči žurnalistů. Ti prý věří jen falešným zprávám, které dál šíří.

Ve zprávě tisku Chicago Tribune Fuentes zdůraznil, že není rasista a rozhodně nevyvolával násilí. Kvůli výhrůžkám se však rozhodl opustit tamní univerzitu. To potvrdila i sama bostonská univerzita. Mladík by se rád dostal na Auburn University v Alabamě. "Opravdu mám rád architekturu a některé takové programy tam mají," uvádí. "Myslím, že tam budu šťastný a v bezpečí. Je to solidně červené území," zmiňuje zřejmě v narážce na červenou barvy republikánů, do jejichž řad patří i prezident Trump. 

V konzervativní alabamské rádiové stanici se nedávno vyjádřil moderátor Kerrick Whisenant, že vina za nepokoje leží na bývalém prezidentovi Baracku Obamovi, liberalismus, socialismu a idee, že všichni si jsou rovni.

Témata:  Boston neonacisté extremismus USA

Související

Aktuálně se děje

4:00

Zimní počasí se ještě neloučí. O víkendu se vrátí mrazíky, pak se oteplí

Zima stále ještě neřekla poslední slovo. Podle ČHMÚ.cz se o víkendu objeví přízemní mrazíky. Příští týden se ale oteplí až na 24 stupňů.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Žralok bílý (Carcharodon carcharias)

Žraločí útoky: Proč tito mořští predátoři útočí na lidi a jak se riziku vyhnout?

Žraloci jsou odjakživa opředení mýty a strachem. Filmy jako Čelisti vytvořily v očích veřejnosti obraz krvelačných predátorů, kteří číhají těsně pod hladinou a vyčkávají na lidské oběti. Skutečnost je však mnohem méně dramatická – a mnohem zajímavější. Žraločí útoky na lidi jsou sice reálným jevem, ale z hlediska pravděpodobnosti se jedná o extrémně vzácné události. Přesto však existují a čas od času dojde k tragickým následkům. Proč k těmto útokům dochází a jak jim můžeme předejít?