reklama
Šok! Gott měl mít s Bohdalovou dítě! - anotační obrázek
Šok! Gott měl mít s Bohdalovou dítě!

V konvoji je 300 lehce ozbrojených bojovníků a stejné množství jejich příbuzných. Tento týden autobusy uvízly ve střední Sýrii na území, které má pod kontrolou syrská armáda. Mezinárodní letecká koalice, která proti IS bojuje na východě Sýrie si nepřeje, aby na toto zemí přišly stovky dalších radikálů.

"Snažíme se najít jinou trasu," citovala agentura AP zástupce Hizballáhu. Z konvoje se už oddělilo několik desítek členů IS a snaží se na místo určení dostat individuálně.

Oddíly IS působily v syrsko-libanonském pohraničí, ale syrská armáda se spojenci z východu a libanonské vojsko ze západu proti nim začaly minulý týden bojovat. Minulou neděli se IS vzdal a přistoupil na dohodu o výměně mrtvých a zajatců a na přesun bojovníků do Dajr az-Zauru, u hranice s Irákem, kde IS ovládá určitou část území.

Proti tomuto přesunu je také Irák. Konečnou destinací měl být Búkamál, což je pohraniční město. Irák právě porazil IS v provincii Ninive a chce jej ještě vytlačit z posledních míst, kde ještě radikálové v Iráku jsou.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama