reklama

Dívka byla předtím léčena v nemocnicích ve městech Trevír a Portogruaro. V první nemocnici se v jiném pokoji v té době léčily s malárií dvě další dívky, které si nemoc zřejmě přivezly z cesty do afrického státu Burkina Faso.

Rodiče zesnulé dívky, kteří jsou z Trevíru, nikdy necestovali do žádné země, kde hrozí onemocnění malárií. Nic také nedokládá, že by se v Itálii vyskytoval druh komára, který tuto nemoc přenáší. "Na základě prvotních informací to vypadá, že se dítě malárií nakazilo v tridentské nemocnici, a to je velmi vážné," řekla novinářům italská ministryně zdravotnictví Beatrice Lorenzinová.

Je také možné, že dítě nakazil komár, který se do Itálie dostal z ciziny v zavazadle, uvedla agentura ANSA. Odborník na infekční nemoci Giampiero Carosi z univerzity v Brescii řekl, že komár mohl štípnout někoho infikovaného, například někoho, kdo se vrátil z cesty do rizikové oblasti, a posléze nemoc přenést na dívku.

Člen protiimigrační strany Liga Severu Paolo Grimoldi se v této souvislosti pokusil přičíst zodpovědnost migraci z afrického kontinentu. Podle Luigiho Gradona, který se zabývá výzkumem infekčních onemocnění, migranti a uprchlíci malárii do Itálie zavléci nemohou: i kdyby přicestovali infikovaní, dál by se nešířila.

Malárie se nepřenáší z člověka na člověka, přenašečem nemoci je výhradně komár rodu Anopheles, který se na Apeninském poloostrově už takřka nevyskytuje. Z Itálie pochází pojmenování nemoci - "mala aria", které odkazuje na "špatný vzduch".

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama