reklama
Přiznání Andreji Pomeje: Musela jsem Jirku opustit. Bylo to fakt strašné, šlo mi o zdraví! - anotační obrázek
Přiznání Andreji Pomeje: Musela jsem Jirku opustit. Bylo to…

Clintonová tvrdí, že Trumpova inaugurace pro ni byla jako „mimotělní zážitek“ a že jeho řeč byla jako „výkřik nacionalistické nenávisti“. „Ale jsem bývalá první dáma a bývalí prezidenti a první dámy se toho musí účastnit. Je to součást ukázky kontinuity naší vlády,“ uvedla k inauguraci Clintonová pro CBS.

„Trump byl poměrně úspěšný, když se odkazoval na nostalgii, která dala naději a klid a utišila stížnosti miliónů lidí, kteří byli rozrušeni profity, které získali jiní," řekla Clintonová.

„Pochopila jsem, že je mnoho Američanů, kteří se kvůli finanční krizi hněvali, cítili odpor. Věděla jsem to, ale věřila jsem, že je mým úkolem pokoušet se nabídnout odpovědi. Myslím, že to byla chyba, protože hodně lidí nechtělo slyšet moje plány. Chtěli, abych sdílela jejich hněv. A já jsem měla udělat lepší práci a ukázat, že to chápu,“ ohlíží se zpět politička.

Uvedla také, že neměla tušení, jak volební večer dopadne, ale když se ukazovalo, že Trump pravděpodobně zvítězí, uvědomila si, že je konec. „Prostě jsem cítila obrovské zklamání, cítila jsem ztrátu směru a smutek,“ popisuje své pocity.

Poté prý zavolala nově zvolené hlavě státu i do Bílého domu. A nakonec odjela do New Yorku. „Byl to hodně těžký přechod, opravdu jsem s tím zápasila, nic jsem necítila ani jsem na nic nemyslela. Byla jsem zničená.“

Teď ale také dodala, že není připravena se úplně stáhnout ústraní. „S politikou jsem neskončila. Věřím, že je budoucnost naší země v sázce. A to doslova,“ dodala.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama