Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Merkelová před volbami odpovídala na dotazy dětí

Summit G7 v Německu, Angela Merkelová
Summit G7 v Německu, Angela Merkelová
Foto: g7germany.de

Berlín - Kancléřka Angela Merkelová dnes v rámci předvolební kampaně na dotazy od dětí. Zmínila oblíbená zvířata, digitalizaci, ale i boj se změnami klimatu.

Zhruba stovku dětí zajímaly názory Merkelové na boj se změnami klimatu i na digitalizaci. Předsedkyně Křesťanskodemokratické unie (CDU) řekla, že se v případě znovuzvolení zaměří na rozvoj internetu. Za tímto účelem chce angažovat i zahraniční odborníky. "Ve světě jsou země, které jsou v tom mnohem rychlejší než my," citovala kancléřku agentura DPA.

Merkelová zároveň slíbila spolupracovat se spolkovými zeměmi na tom, aby základní školy v celém Německu nabízely rodičům také odpolední péči o jejich potomky.

Bezdětná politička nakonec konání akce prodloužila a s dětmi i tančila a fotila se. Během zhruba hodinové "dětské tiskové konference" obvinila kancléřka z rasismu kandidáta Alternativy pro Německo (AfD) Alexandera Gaulanda. Padly i dotazy na to, jaká má Merkelová oblíbená zvířata. Řekla, že ježky, slony a zajíce.

Témata:  Angela Merkelová volby v Německu Německo

Související

Aktuálně se děje

7. května 2026 8:32

Tajemství Martina Prágra je venku. Všichni už to prý tušili

Fanoušci StarDance se i letos mohou na televizním parketu těšit na Martina Prágra, ale až na podzim. Z publika mu zřejmě bude držet palce nová partnerka, protože vyšlo najevo, že došlo k rozchodu tanečníka s jeho předchozí přítelkyní. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy