Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Většina muslimů je v Německu integrovaná, obrátila AfD

AfD (Alternativa pro Německo)
AfD (Alternativa pro Německo)
Foto: Alternative für Deutschland AfD

Berlín - Alternativa pro Německo (AfD) dnes zveřejnila své stanovisko k islámu. Překvapivě konstatovala, že většina muslimů, kteří jsou v Německu, žije v souladu se zákony a je v zemi integrovaná.

Ve spolkové republice na konci roku 2015 žilo 4,4 až 4,7 milionu muslimů, což představovalo 5,4 až 5,7 procenta celkové populace. Dnešní počet muslimů v Německu bude podle všeho o něco vyšší vzhledem k tomu, že loni do země přišlo 280.000 žadatelů o azyl převážně z muslimských zemí.

Právě kvůli vysokému počtu běženců z muslimských zemí, kteří do Německa od roku 2015 dorazili, se v zemi vede debata o jejich integraci i o islámu jako takovém. Kancléřka Angela Merkelová (CDU) se na začátku září nechala slyšet, že islám patří k Německu. Čtyři miliony muslimů podle ní přispívají k úspěšnosti spolkové republiky.

AfD sice výslovně tvrdí, že islám k Německu nepatří, dnes ale konstatovala, že "většina muslimů v Německu žije v souladu se zákony a integrovaně. Některá německá média si tak kladou otázku, zda to uvnitř strany všichni vidí stejně. AfD také uvedla, že islám není náboženství, ale nábožensko-politická doktrína.

Témata:  Alternativa pro Německo (AfD) Islám Německo

Související

Aktuálně se děje

8:09

Tragédie v Táboře. Policie vyšetřuje smrt nezletilého chlapce

Tragickým případem se od středečního večera zabývá policie na jihu Čech. Kriminalisté prověřují úmrtí nezletilého chlapce v Táboře. Údajně pracují s verzí, že došlo k násilnému trestnému činu. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Donald Trump a Cyril Ramaphosa

Trump v Oválné pracovně šokoval prezidenta JAR. Pustil mu video s vymyšleným obviněním z genocidy

Prezident Spojených států Donald Trump během dnešního jednání v Bílém domě šokoval svého hosta, jihoafrického prezidenta Cyrila Ramaphosu, když jej nečekaně konfrontoval s opakovanými a nepodloženými tvrzeními o údajné „genocidě bělochů“ v Jižní Africe. Setkání, které mělo být zaměřeno na obchod a nerostné suroviny, se rychle změnilo v dramatickou výměnu názorů na jeden z nejcitlivějších problémů jihoafrické společnosti.