Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Po útoku na konvoj NATO je zraněno pět civilistů

NATO
NATO
Foto: Vláda.cz

Kábul - Dánský konvoj patřící k mezinárodní misi vedené v Afghánistánu Severoatlantickou aliancí se dnes v Kábulu stal terčem útoku provedeného s pomocí výbušniny nastražené v autě.

Zraněno bylo pět civilistů, členové výsadku vyvázli bez úhony, uvedl mluvčí mise NATO kapitán William Salvin.

"Žádný s členů mise Resolute Support (Rozhodná podpora) nebyl zraněn," citovala ze Salvinova prohlášení agentura Reuters.

V Afghánistánu působí v rámci NATO přes 13.000 zahraničních vojáků, z toho asi 11.000 příslušníků amerických ozbrojených sil. V zemi je aktuálně i 271 českých vojáků.

Témata:  NATO (Severoatlantická aliance) Afghanistán

Aktuálně se děje

15. srpna 2026 13:51

Alice Bendová lidem doporučovala opalovací kosmetiku. Ta ji způsobila kožní problémy

Herečka a moderátorka Alice Bendová se dostala do nepříjemné situace kvůli reklamní spolupráci na sociálních sítích. Poté, co svým fanynkám doporučovala opalovací kosmetiku značky Bodybe včetně slevového kuponu, se u ní po intenzivnějším používání objevila silná alergická reakce v podobě svědivé vyrážky. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy