Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Německý soud řešil kuriózní spor: Je suchá houska a káva snídaně?

Rohlíky, ilustrační fotografie
Rohlíky, ilustrační fotografie
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Münster - Soud v západoněmeckém Münsteru se neztotožnil s názorem finančního úřadu, podle kterého suchá houska a nápoj tvoří plnohodnotnou snídani, kterou zaměstnavatel musí zdanit. O neobvyklé kauze informuje server Spiegel Online.

K plnohodnotné snídani patří kromě housky a teplého nápoje také máslo či pomazánka, případně sýr nebo salám, uvedl v rozsudku finanční soud. Rozhodl tak ve prospěch softwarové firmy s 80 zaměstnanci, která svým pracovníkům a klientům dávala každé ráno k dispozici kolem 150 suchých housek a zdarma jim nabízela i kávu či čaj z automatu.

Finanční úřad ale firmě před časem vyměřil kvůli "bezplatnému poskytování jídla zaměstnancům ve formě snídaně" za léta 2008 až 2011 dodatečnou daň ve výši 1,50 až 1,57 eur (asi 39 korun) na každého zaměstnance a den.

Podle soudců z Münsteru se kvůli chybějící pomazánce či obloze nejednalo z daňového hlediska o snídani, ale pouze o občerstvení.

Témata:  firmy daně Německo jídlo pečivo

Související

Aktuálně se děje

12:06

Mason a Kourtney: Když syn přeroste matku nejen výškou

Mason Disick, nejstarší syn Kourtney Kardashian a Scotta Disicka, se stal středem pozornosti poté, co byl spatřen během rodinného nákupu v Los Angeles. Čtrnáctiletý teenager, který doslova přerostl svou matku, si svým stylem a držením těla získává srdce fanoušků. Mason, známý svou rezervovaností vůči médiím, zaujme nejen svou výškou, ale i módními volbami, které odrážejí jeho unikátní osobnost. Jeho odklon od života pod reflektory přitahuje pozornost o to více.

Zdroj: Zdeněk Tuhý

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.