Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Jednostranná nezávislost Katalánska by byla nezodpovědná, zní z Německa

Katalánsko, Barcelona /Španělsko/
Katalánsko, Barcelona /Španělsko/
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Berlín - Řešení katalánské krize mohou přinést jen rozhovory obou stran vedené v rámci španělské ústavy. Řekl to dnes šéf německé diplomacie Sigmar Gabriel.

Gabriel (SPD) dnes promluvil v reakci na úterní vystoupení katalánského premiéra Carlese Puigdemonta, který chce nyní jednat s Madridem a nezávislost vyhlásit za několik týdnů.

"Řešení je možné jen skrze rozhovory v rámci právního státu a španělské ústavy. Dlouhodobé bude nakonec jen takové řešení, které bude podporovat většina Španělů a Katalánců," uvedl v prohlášení šéf německé diplomacie.

Poznamenal také, že společná evropská zkušenost ukázala, že evropská síla leží v jednotě a míru, který přineslo evropské sjednocení.

Témata:  Sigmar Gabriel Katalánsko Španělsko

Související

Aktuálně se děje

16. února 2026 8:27

Dáda Patrasová marodí a chybí jí opora. Felix Slováček uklidnil fanoušky

Dáda Patrasová a Felix Slováček sdílejí jednu z hvězdných domácností českého šoubyznysu, ale poměrně často u nich nastávají chvíle, kdy doma někdo z dvojice chybí. A to i v okamžicích, kdy by bylo dobré, aby tu jeden pro druhého byl. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy