reklama

Šéfkuchař celebrit řekl, že skončí přístup k neomezené nabídce pracovníků z celé Evropské unie (EU). Brexit by tak podle něj mohl posílit restaurační průmysl a vytvořit příležitosti pro britské pracovníky.

„Tato úroveň přílivu nadnárodních pracovníků do naší země určitě potvrzuje, jak líný jsme jako národ - když jsou lidé žijící za mořem připraveni přijít a pracovat dvakrát tak těžce za méně peněz," řekl Ramsay pro Radio Times.

„Pokud nic, bude to velké nakopnutí průmyslu a vrátí to do hry moderní učňovské vzdělávání. Takže nejenže takovou změnu vítám, ale myslím, že to bude znamenat větší zaměření na domácí talenty, což je podle mě velmi důležité,“ vysvětluje šéfkuchař.

Ve svém rozhovoru Ramsay také mluvil o svém kolegovi kuchaři Jamiem Oliverovi, který bojoval za to, aby Británie zůstala v Evropské unii a který tvrdil, že kvůli brexitu musí uzavřít šest svých restaurací.

„To není žádná neúcta, ale my jsme kuchaři, ne politici. Když veřejně pronášíte takové věci a řeknete: 'Odcházím, pokud dojde na brexit', pak je mi líto, ale dveře jsou otevřené,“ vzkazuje Ramsay.

reklama