Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Prezident Mongolska šokoval zemi: Jeho kolona na přechodu dala přednost pěším

Přechod pro chodce
Přechod pro chodce
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Ulánbátar - Kolona mongolského prezidenta nečekaně zastavila "na červenou", aby lidé mohli přejít po přechodu pro pěší. Fotografie z tohoto "incidentu" se začala ihned šířit po internetu a lidé hlavu státu oslavují. Snímek zaujal i Rusko.

"Žádná z předchozích hlav státu se nikdy nezastavila, aby dala přednost obyčejným lidem," napsal ulánbátarský zpravodaj agentury FlashSiberia k fotografii a dodal, že prezident Chaltmágín Battulga si vysloužil u krajanů přídomek "úctyhodný".

"Nový prezident se vyznačuje respektováním pravidel silničního provozu - anebo pravidel virální reklamy," poznamenal server Newsru.com a připomněl, že Battulga se již také nechal "přistihnout", jak kráčí po přechodu pro pěší poté, co - obklopen tělesnými strážci - spořádaně vyčkal "na zelenou".

Zájem ruských médií patrně pramení ze skutečnosti, že v Rusku se v případě jízdy prezidentské kolony uzavírají běžným motoristům celé ulice a i dálnice, vedoucí okolo Moskvy.

Témata:  Mongolsko zajímavosti Rusko silnice

Související

Aktuálně se děje

12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.