Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Nehoda autobusu v Nepálu si vyžádala nejméně 14 mrtvých

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Reprofoto YouTube

Káthmándú - Východně od nepálské metropole dnes došlo k tragické nehodě autobusu. Zahynulo nejméně 14 lidí a 15 dalších utrpělo zranění.

Nehoda se stala asi 80 kilometrů východně od Káthmándú. Autobus sjel z dálnice do řeky Trišuli, která je známá svými rychlými proudy.

Z řeky je vidět jen část havarovaného vozidla. Zatím není jasné, kolik lidí v autobusu cestovalo.

Nehody v hornatém Nepálu jsou často důsledkem neudržovaných silnic a špatného stavu vozidel.

Témata:  Nepál nehody autobusů neštěstí

Související

Aktuálně se děje

15. listopadu 2025 16:49

Milion chvilek pro demokracii: Mikuláš Minář se vrací do čela

Ve spolku Milion chvilek pro demokracii, který svolává na pondělí demonstraci na pražském Staroměstském náměstí, došlo k významné změně v čele organizace. Dosavadního předsedu Lukáše Hilperta vystřídal zakladatel spolku a jeho někdejší předseda Mikuláš Minář. Minář byl ve spolku opět aktivně viditelný zhruba od září, kdy mimo jiné organizoval předvolební shromáždění. Podle jeho slov bude spolek v nadcházejících letech zapotřebí více než kdy dřív.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Křídové protesty v Bratislavě před oslavami 17. listopadu

OBRAZEM: Slovensko si Křídovými protesty připomíná 17. listopad, Fico ruší televizní projev

Přestože Slovensko letos nedrží svátek 17. listopadu, probíhají v zemi okolo výročí „sametové revoluce“ intenzivní protesty. Kritici premiéra Roberta Fica vyjadřují svůj nesouhlas netradičním způsobem, křídou píší protivládní hesla na chodníky. Tyto „Křídové protesty“ odstartovaly události z minulého týdne v Popradu, které upozornily na napětí mezi mladou generací a současnou vládou.