Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Bouře a záplavy bičují Atény, zemřelo už devět lidí

Záplavy
Záplavy
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Atény - V oblasti západně od řecké metropole v důsledku lokálních záplav zahynulo nejméně devět lidí. Dest osob je zraněno. Meteorologové varují, že i v příštích dnech se v regionu čekají prudké lijáky.

Silný vítr vyvracel stromy a poškodil řadu domů a obchodů například v okolí měst Megara a Mandra, které leží na západ od Atén. Vichřici doprovázel liják, proudy vody převracely auta a zničily četné silnice. Uzavřena musela být dnes ráno na dvou místech i dálnice spojující Atény s městem Korint.

Sedm obětí, které postupně našli hasiči, pochází z Mandry. Jde o sedm mužů a dvě ženy. Někteří zemřeli ve svých zaplavených domech, jeden muž na dvoře své firmy.

Střední Středomoří už několik dní sužují silné vichry. O víkendu kvůli tomu zahynul podle agentury DPA turista na ostrově Korfu. Z pondělí na úterý zasáhl hustý liják řecký ostrov Symi na jihovýchodě Egejského moře, způsobil tam lokální záplavy a nebezpečné sesuvy půdy.

Témata:  bouře Atény počasí

Související

Aktuálně se děje

7. května 2026 11:20

Princezna Kate už se po nemoci dostatečně osmělila. Palác řekl, co ji čeká

Dobré zprávy přicházejí v tomto týdnu z útrob britské královské rodiny. Po potvrzení dalšího těhotenství princezny Eugenie oznámila monarchie, že princezna Kate se chystá na první oficiální zahraniční cestu ve jménu krále Karla III. od okamžiku, kdy překonala vážnou nemoc. Informovala o tom BBC

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy