reklama

Incident se odehrál v Ačinu v provincii Nangarhár. Armáda podrobnosti neuvedla, bez upřesnění jen sdělila, že voják padl v bojovém střetu. Pentagon zároveň informoval, že zranění dvou vojáků si sice vyžádalo hospitalizaci, ale že jejich stav je stabilní.

Generál Joseph Votel, který stojí v čele Centrálního velení pro Blízký východ, Perský záliv a severní Afriku (CENTCOM), v dnes zveřejněném rozhovoru s agenturou AP prohlásil, že chce, aby afghánská armáda během tradičně klidnějších zimních měsíců postupovala vůči radikálnímu hnutí Tálibán a dalším teroristickým organizacím tvrději, což by s příchodem jara umožnilo plynulý přechod do ofenzivy.

Vystupňováním tlaku proti radikálům pomohou afghánským silám noví američtí vojenští instruktoři, kteří budou působit v blízkosti frontových linií, uvedl Votel.

Cílem je dosáhnout toho, aby afghánská armáda co nejrychleji začala s bojovými operacemi, což jí pomůže převzít iniciativu na jaře. Právě v tomto období povstalci v minulých letech stupňovali svou aktivitu úměrně tomu, jak v afghánských horách ustupoval sníh a zlepšovaly se podmínky pro přesun jejich oddílů.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama