Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Britská zásahovka bojovala 45 minut s plyšovým tygrem

Britská policie, ilustrační fotografie
Britská policie, ilustrační fotografie
Foto: Reprofoto ČT

Peterhead (Británie) - Plyšový tygr odložený v kravíně ve skotském městečku Peterhead o víkendu zaměstnal několik útvarů místní policie včetně zásahového týmu.

Policii přivolal velmi rozrušený farmář, který hračku považoval za živou šelmu. Pravda vyšla najevo až po 45minutovém zásahu, napsala dnes agentura AP.

"V sobotu večer nám telefonoval mimořádně rozrušený občan," popsal situaci inspektor Peterheadu George Cordiner. "Ať se ten telefonát mohl jevit jako neobvyklý, každé nahlášení potenciálního nebezpečí pro veřejnost se musí brát vážně," řekl.

Čtyřiadvacetiletý farmář poslal policii i rozmazanou fotografii tygra posazeného uprostřed kravína. "Neměl jsem žádné pochyby, že je skutečný. Na smrt mě to vyděsilo. Bál jsem se, že mi sežere všechny krávy, než se ho policii podaří zastřelit," řekl Bruce Grubb. Na jeho úsudek prý neměl vliv alkohol, přestože šel krávy zkontrolovat uprostřed večírku, který na farmě zrovna pořádal pro přátele. "Byl jsem naprosto střízlivý," řekl.

Jak se napodobenina šelmy do kravína dostala, nebylo ihned jasné. Podle listu The Scottish Sun mohlo jít o žert.

Témata:  tygři Velká Británie policie Velká Británie

Související

Aktuálně se děje

11:50

Leoš Mareš terčem Jana Krause. Schytal to za vizáž i pěvecké výkony

Do výročního dílu Show Jana Krause k dvaceti letům pořadu na televizní obrazovce přijal pozvání i Leoš Mareš. A je otázkou, zdali toho zpětně nelituje. Kraus, který nikdy neměl problém říkat věci narovinu, se do něj opřel hned několikrát. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.