Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ozbrojenci unesli starostu Tripolisu

Severní Afrika
Severní Afrika
Foto: Pixabay

Tripolis - Ozbrojenci v noci na dnešek unesli v Tripolisu starostu města. Motiv zatím není jasný. Ministerstvo vnitra sdělilo, že po únoscích se pátrá. Vedení města do odvolání přerušuje činnost.

Ozbrojení muži přepadli dům starosty Abdar Raúfa Hasana Bajtalmala a odvezli ho na neznámé místo. Vedení města na protest do odvolání přerušuje činnost. "Tyto činy ohrožují státní instituce a občanský život," uvedla radnice.

Podle vlády, která sídlí v hlavním městě, se v Tripolisu v minulých dvou letech bezpečnostní situace zlepšila. Únosy tam ale stále nejsou výjimkou.

Libyi se od roku 2011 nepodařilo sjednotit státní instituce. Kromě vlády a parlamentu sídlícího v hlavním městě funguje odděleně správa ve východolibyjském Benghází. Podporuje ji někdejší generál libyjské armády Chalífa Haftar, který má vlastní jednotky.

Haftarovo letectvo bombardovalo na jihu Libye povstalce z Čadu. Letadla se zaměřila na zátarasy, jež povstalci postavili na území vzdáleném asi 600 kilometrů od Tripolisu, a na další cíle v oblasti Sabhá. Na jihu Libye působí několik skupin z Čadu a podle AFP s jednou z nich Haftar uzavřel dohodu o neútočení.

Témata:  Libye únos / rukojmí

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.