reklama

Statistiky také zahrnují silvestrovské útoky, na Nový rok bylo nahlášeno hned 24 případů, přestože policie v té době popírala, že by byly zaznamenány nějaké incidenty.

Později připustila, že i v Rakousku se odehrálo několik případů sexuálního obtěžování. Vyšetřovatelé uvedli, že případy tajili kvůli ochraně obětí, zamítli naopak myšlenku, že jim bylo nařízeno, aby případy zatajili.

Podle serveru The Local není jasné, nakolik se na tomto nárůstu podíleli cizinci. Statistiky však ukazují, že v lednu bylo nahlášeno 343 útoků, z toho v 175 případech jsou podezřelí Rakušané. Z dalších 25 činů byli přímo obviněni žadatelé o azyl, v dalších 43 případech byli pachateli cizinci ze zemí jako Turecko, Makedonie nebo Německo. Informace o dalších 100 pachatelích nebyly ve zprávě zahrnuty.

Ze sexuálních útoků bylo 61 ohlášeno jako znásilnění - z 38 z nich jsou podezřelí Rakušané, z šesti žadatelé o azyl, obviněn byl jeden muž z Iráku a dva ze Sýrie. Věk obviněných se pohybuje od 11 do 82 let. I tady chybí konkrétní informace o 17 případech znásilnění.

Policie na nárůst útoků zareagovala větším využíváním videokamer, ženám a dívkám také poskytuje rady týkající se toho, jak se postarat o své bezpečí, nutí je také, aby všechny incidenty neprodleně hlásily.