Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Sebevražedný útočník se odpálil u ministerstva v Kábulu, 12 lidí zemřelo

Afghanistán
Afghanistán
Foto: Pixabay

Kábul - Sebevražedný atentátník dnes zaútočil na sídlo ministerstva pro obnovu a rozvoj venkova v afghánské metropoli Kábulu. Zahynulo nejméně 12 lidí, další 31 osob utrpělo zranění. K útoku se přihlásil Islámský stát (IS).

Atentátník, který přišel pěšky, se odpálil u brány vedoucí do komplexu kolem 13:00 místního času (10:30 SELČ), kdy řada zaměstnanců budovu opouštěla. Z práce odcházeli dříve z důvodu islámského postního měsíce ramadánu, během nějž by muslimové za denního světla neměli jíst a pít.

K atentátu se prostřednictvím propagandistické agentury Amak opět přihlásil IS. Podle afghánských bezpečnostních představitelů jsou ale tyto útoky spíš prací sítě Hakkání, která je napojena na Tálibán. 

Ten minulý týden oznámil třídenní příměří, které bude dodržovat u příležitosti svátku íd al-fitr, jenž je oslavou konce ramadánu. 

Témata:  Afghanistán teroristické útoky v Afghánistánu Tálibán

Aktuálně se děje

21. dubna 2024 18:45

Policie brzy uzavře případ Vrbětice. Rakušan řekl, že vyšetřování finišuje

Policie by v květnu mohla uzavřít vyšetřování explozí v muničních skladech ve Vrběticích. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) v nedělním vydání pořadu Otázky Václava Moravce potvrdil, že policejní vyšetřování finišuje. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy