Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Sýrii začali jednat rebelové se zástupci Ruska

Sýrie, ilustrační foto
Sýrie, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Damašek - Na jihozápadě Sýrie byly dnes obnoveny rozhovory mezi syrskými povstalci a ruskými vyjednavači.

O znovuzahájení rozhovorů se zasloužili prostředníci z Jordánska. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na mluvčího povstalců.

Syrská vláda zahájila v provincii Dará již počátkem minulého týdne ofenzivu s cílem získat kontrolu nad jednou z posledních dvou povstalci držených oblastí v zemi. Násilí již vyhnalo z domovů přes 100.000 lidí. Povstalci držená města a vesnice se staly i dnes terčem intenzivních náletů.

Ve městě Busra aš-Šám v sobotu ztroskotaly rozhovory mezi zástupci Ruska a tamních povstalců ze Syrské svobodné armády (FSA). Rusové totiž požadovali, aby se rebelové zcela vzdali. Dnes ale zásluhou Jordánska začali vyslanci povstalců s Rusy opět jednat, uvedl jeden ze zástupců rebelů Ibráhím Džabaví.

Témata:  Sýrie Syrská krize

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 13:49

Mezinárodní trestní soud vydal zatykače na Netanjahua a Gallanta

Mezinárodní trestní soud (ICC) vydal zatykače na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta kvůli údajným válečným zločinům. Soud, který sídlí v Nizozemsku, podle CNN uvedl, že má „rozumné důvody“ se domnívat, že Netanjahu nese trestní odpovědnost za válečné zločiny, mezi něž patří „použití hladovění jako metody války“, stejně jako za „zločiny proti lidskosti zahrnující vraždy, pronásledování a jiné nelidské činy“.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.