Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Malajsii zatkli bývalého premiéra, zpronevěřil v přepočtu 100 miliard korun

Malajsie
Malajsie
Foto: Pixabay

Kuala Lumpur - V Malajsii byl zadržen expremiér Najib Razak, který čelí obvinění z korupce a vytunelování státního investičního fondu 1MDB. Podle vyšetřovatelů z něj zmizelo 4,5 miliardy dolarů (zhruba 100 miliard Kč).

Policie na konci června zabavila v nemovitostech expremiéra hotovost, šperky, hodinky, kabelky a brýle v celkové hodnotě 273 milionů dolarů (6,1 miliardy Kč). 

Razak v minulosti několikrát popřel, že získal peníze ze zpronevěry ve fondu 1MDB. Miliony na svém účtu označil za dar od Saúdské Arábie. Podobně vysvětlil také původ zabaveného luxusního zboží.

Investiční fond 1MDB, který Razak v roce 2009 založil, je podle agentury Reuters vyšetřován pro podezření z praní špinavých peněz a úplatkářství v nejméně šesti zemích.

Témata:  Malajsie zpronevěra

Související

Aktuálně se děje

11. března 2026 12:33

Sára Donutilová odhalila, proč s manželem přišli o první dítě

Dobře známý je smutný příběh Sáry Donutilové, která před několika lety přišla o první dítě. Zprvu se přitom ani nevěděla příčina tragédie. Lékaři se ji však snažili zjistit a uspěli. Známá herečka nyní odhalila, v čem byl problém. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy