reklama

Malajsijští policisté podle ní prověřují možnost, že tragické zmizení mělo kriminální motiv.

Pátrací tým nalezl tělo bělošky vedle potoka asi 2,5 kilometru od ekologického resortu ve vnitrozemí jižní Malajsie, kde byla dívka 4. srpna naposledy spatřena. Ostatky byly vrtulníkem přepraveny do nemocnice k identifikaci a provedení pitvy. Její výsledky budou k dispozici ve středu.

Policie má za to, že mladá dívka vylezla z okna chaty v turistickém resortu, kde spolu s rodinou trávila dovolenou. Rodina po zmizení oznámila, že dívka není samostatná, sama by se nikam nezatoulala a že byla zřejmě unesena. Slíbila také odměnu 50.000 ringgitů (asi 275.000 Kč) tomu, kdo poskytne informace vedoucí k jejímu nalezení.

Do rozsáhlé pátrací akce se zapojilo až 350 lidí, včetně elitních jednotek s tepelnými detektory a policejními psy, dále dobrovolníci a dokonce i šamani. Přítomni byli i příslušníci policie z Irska, Francie a Británie.

Matka dívky byla Irka, otec Francouz, ale rodina žila více než 20 let v Londýně. Pozůstalým kondoloval irský premiér Leo Varadkar i francouzské ministerstvo zahraničí.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama