reklama

Nora Anne Quoirinová, která trpěla mentálním i fyzickým postižením, byla nezvěstná více než týden. Její pozůstatky byly objeveny v úterý a policie prověřovala, zda tragické zmizení nemá kriminální motiv. Při pitvě ale nebyly nalezeny žádné důkazy, že dívka byla znásilněna. Rovněž zatím nic nenasvědčuje tomu, že šlo o únos, dodala malajsijská policie.

Podle malajsijského policejního velitele byla dívka mrtvá dva nebo tři dny, když bylo její tělo objeveno. Pozůstatky se nacházely vedle potoka, asi 2,5 kilometru od ekologického resortu ve vnitrozemí jižní Malajsie, kde byla dívka 4. srpna naposledy spatřena.

Policie má za to, že dívka vylezla z okna chaty v turistickém resortu, kde spolu s rodinou trávila dovolenou. Rodina po zmizení ale oznámila, že dívka není samostatná, sama by se nikam nezatoulala a že byla zřejmě unesena. Slíbila také odměnu 50.000 ringgitů (asi 275.000 Kč) tomu, kdo poskytne informace vedoucí k jejímu nalezení.

Do rozsáhlé pátrací akce se zapojilo až 350 lidí, včetně elitních jednotek s tepelnými detektory a policejními psy, dále dobrovolníci a dokonce i šamani. Přítomni byli i příslušníci policie z Irska, Francie a Británie. Matka dívky byla Irka, otec Francouz, ale rodina žila více než 20 let v Londýně.

reklama