Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Slovensko zasáhly lokální záplavy, voda poškodila stezky v Tatrách

Vysoké Tatry
Vysoké Tatry
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Poprad - Vydatné lijáky sužují Slovensko. Kvůli lokální záplavě byli evakuováni obyvatelé a návštěvníci obce Stará Lesná pod Vysokými Tatrami. Živel v Tatrách poškodil několik turistických tras, které úřady uzavřely.

Ve Staré Lesné se ve středu večer vylil potok, který v obci začal zaplavovat ulice. Hasiči tam pomáhali při evakuaci zhruba 270 lidí ze zaplavených chatových oblastí a domů do místní školy a budovy obecního úřadu.

Horská záchranná služba (HZS) upozornila návštěvníky nejvyššího pohoří Slovenska na uzavření turistických tras přes Bielovodskou a Javorovou dolinu z důvodu jejich podmáčení a stržení mostů na stezkách.

Neprůchodná je také část hojně využívané Tatranské magistrály v úseku mezi lokalitou Hrebienok a Zamkovského chatou.

Témata:  Vysoké Tatry povodně Slovensko

Související

Aktuálně se děje

4. července 2026 13:46

3. července 2026 18:25

Ivana Chýlková uvedla na pravou míru, jaké je soužití s Janem Krausem

Ivana Chýlková už dlouhá léta tvoří jeden z hvězdných párů českého šoubyznysu s Janem Krausem. Je to nějaký čas, co herečka popisovala jejich soužití tak, že si to někteří lidé přebrali po svém. Nyní tak Chýlková musela uvést věci na pravou míru. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy