Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Islámský stát unesl 36 žen a dětí z komunity drúzů

Výcvikový tábor Islámského státu v Afghánistánu
Výcvikový tábor Islámského státu v Afghánistánu
Foto: JustPaste.It

Damašek - Islámský stát během série útoků z minulého týdne v jihosyrské provincii Suvajdá zajal nejméně 36 žen a dětí z komunity drúzů.

Útočníci minulý týden ve městě Suvajdá a v okolních vesnicích zabili přes 250 lidí. Většinu obětí tvořili civilisté, kteří byli zabiti v několika vesnicích na severu provincie, kterou kontroluje režim syrského prezidenta Bašára Asada. 

"Nejméně 36 drúzských žen a dětí bylo při útocích uneseno," uvedla dnes Syrská organizace pro lidská práva (SOHR) s tím, že mezi zajatými je 20 žen a 16 dětí. 

Provincie Suvajdá je obydlena převážně drúzy, kteří jsou podobně jako alávité prezidenta Bašára Asada šíitskou sektou. Tvoří asi pět procent z celkem 23 milionů Syřanů a žijí i v sousedním Libanonu a v Izraeli.

Témata:  Sýrie Islámský stát únos / rukojmí

Související

Aktuálně se děje

13. března 2026 14:01

13. března 2026 11:22

Jaromír Soukup se postavil za Koktovou. Tvrdě zaútočil na Agátu Hanychovou

Konec mediálního spojenectví Agáty Hanychové a Ornelly Koktové dál plní stránky českého bulváru. Tentokrát do rozjitřené situace vstoupil Jaromír Soukup, bývalý partner Hanychové, který se rozhodl veřejně podpořit rozhodnutí Ornelly Koktové ukončit společný podcast i přátelství.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy