Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na jihu Filipín zaútočil sebevražedný atentátník, zabil nejméně 10 lidí

Vlajka Filipín
Vlajka Filipín
Foto: Pixabay

Manila - Na jihofilipínském ostrově Basilan se dnes odpálil sebevražedný atentátník. Exploze nákladního automobilu s trhavinou zabila nejméně deset lidí.

Kromě řidiče zahynulo podle agentury DPA šest vojáků a čtyři civilisté. Blíže neupřesněný počet osob utrpěl zranění.

K atentátu se zatím nikdo nepřihlásil, ale podezření padá na teroristickou skupinu Abu Sayyafa. Ostrov Basilan zhruba 900 kilometrů jižně od metropole Manily je považován za jednu z bašt islamistů.

Separatistická muslimská fundamentalistická skupina bojuje za nezávislý muslimský stát na jihu stomilionových Filipín, které jsou v jihovýchodní Asii jedinou zemí, ve které převažuje křesťanská populace.

Témata:  Skupina Abu Sayyafa Filipíny

Související

Aktuálně se děje

15. července 2026 12:28

Střelba v Praze. Muž zavraždil ženu a pak si chtěl vzít život, míní policie

Tragickou střelbou se od středečního dopoledne zabývá pražská policie. Na ulici ležela mrtvá žena, vedle ní ležel zraněný muž. Šlo o bývalé rodinné příslušníky. Muž podle prvotního šetření zavraždil ženu a následně se pokusil o sebevraždu. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy