Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Asadova manželka se léčí, má rakovinu prsu

Bašár Háfiz al-Asad je od roku 2000 prezidentem Sýrie. Jeho otcem je předchozí prezident Háfiz al-Asad.
Bašár Háfiz al-Asad je od roku 2000 prezidentem Sýrie. Jeho otcem je předchozí prezident Háfiz al-Asad.
Foto: presidentassad.net

Damašek - Manželka prezidenta Bašára Asada má rakovinu prsu. Asadův úřad dnes na facebooku zveřejnil fotografii prezidenta sedícího vedle své ženy zřejmě v nemocničním pokoji. Asma Asadová má v levé paži infuzi.

Fotografii doprovází prohlášení, podle nějž byl "zhoubný nádor" zjištěn v raném stadiu. Agentura AP napsala, že podobná odhalení nejsou v arabském světě běžná, rakovina je považovaná za tabu.

Asmě Asadové je 42 let. Její rodina má kořeny v provincii Homs, ale Asma se narodila a byla vychována v Británii. V Británii studovala a pracovala do sňatku v roce 2000. S manželem má tři děti, dva syny a dceru. Na rozdíl od Asada a ostatních členů syrského vedení nepatří k šíitským alávitům, ale je sunnitka.

K současné válce v Sýrii se veřejně příliš nevyjadřovala, předloni podle ruských zdrojů odmítla nabídku odejít i s dětmi do exilu. 

Témata:  Bašár Asad rakovina Sýrie

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.