Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Indii zasáhly mohutné záplavy. Desetitisíce lidí přišly o domov

Indie
Indie
Foto: tourism.gov.in

Dillí - Záplavy a sesuvy půdy, které postihly jihoindický stát Kérala, si vyžádaly nejméně 24 mrtvých. Region už více než 48 hodin sužují nepřetržité deště.

Deště zaplavují hektary nízko položených oblastí. Své domovy byly nuceny opustit desítky tisíc lidí, informuje agentura Reuters.

Ve státě, kterým protéká 44 řek, začaly úřady vypouštět vodu ze 24 přehrad. Některé z nádrží jsou otevřeny poprvé za 26 let.

Podle meteorologů má v oblasti pršet i v pátek a v pondělí. Na pomoc byla nasazena armáda.

Témata:  Indie povodně sesuv půdy

Související

Aktuálně se děje

17. září 2025 9:06

Dominik Duka odsloužil mši za Kirka. Přišla kritika, kardinál reaguje

Celým světem v minulém týdnu otřásla vražda aktivisty Charlieho Kirka. Zpráva rezonovala i v Česku, kde padlo rozhodnutí o konání zádušní mše. Sloužil ji kardinál Dominik Duka, akce se nicméně stala terčem kritiky. Podle Duky bylo důležité upozornit, že lidé se k sobě nemohou takhle chovat. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Karel III. a Donald Trump

Experti: Britská královská rodina je pro Trumpa symbolem, po kterém touží od dětství

Při ceremoniálním přivítání Donalda Trumpa na jeho historicky druhé státní návštěvě Velké Británie je jasně vidět, jak moc ho přitahuje královský ceremoniál. Už v dětství, když mu bylo šest let, sledoval s matkou v New Yorku v televizi korunovaci královny Alžběty. Jeho matka, která se narodila ve Skotsku, byla tímto obřadem a vším, co s ním souviselo, doslova uchvácena.