Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Záplavy v Indii mají přes tři sta obětí, tisíce lidí jsou uvězněny

Indie
Indie
Foto: tourism.gov.in

Dillí - Jihoindický stát Kérala se potýká s katastrofálními důsledky povodní způsobených monzunovými dešti, které mají na svědomí už přes 350 mrtvých.

Tisíce lidí, které velká voda uvěznila, čekají na pomoc v zaplavených domech. Do masivní záchranné operace se zapojily stovky lodí, desítky vrtulníků a armáda. Na místo dorazil i indický premiér Naréndra Módí.

Záplavy z domovů vyhnaly už přes 300.000 lidí, kteří našli dočasnou střechu nad hlavou ve 2000 provizorních ubytovnách. Podle místních médií úřady nezvládají vyřizovat všechny žádosti o pomoc a opakovaně apelují na centrální vládu, aby do oblasti vyslala další záchranné týmy. Navzdory všem snahám během se během posledních 24 hodin zvýšila bilance obětí o 27, uvedl dnes podle agentury DPA šéf krizového štábu. V pátek úřady hlásily 324 mrtvých.

Jen během pátku se na záchranné operaci podílelo asi 1300 záchranářů se čtyřmi stovkami lodí a 30 vrtulníky. Do bezpečí převezli 82.000 obyvatel.

V Kérale se z břehů vylilo více než 40 toků a voda prolomila přes 80 hrází. Na mnoha místech se z ulic staly divoké řeky a hladina vystoupala tak vysoko, že voda dvoupatrové budovy zaplavila až po střechu. Právě na střechách hledají lidé poslední útočiště.

Témata:  Indie povodně v Indii

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.