reklama

Tisíce lidí, které velká voda uvěznila, čekají na pomoc v zaplavených domech. Do masivní záchranné operace se zapojily stovky lodí, desítky vrtulníků a armáda. Na místo dorazil i indický premiér Naréndra Módí.

Záplavy z domovů vyhnaly už přes 300.000 lidí, kteří našli dočasnou střechu nad hlavou ve 2000 provizorních ubytovnách. Podle místních médií úřady nezvládají vyřizovat všechny žádosti o pomoc a opakovaně apelují na centrální vládu, aby do oblasti vyslala další záchranné týmy. Navzdory všem snahám během se během posledních 24 hodin zvýšila bilance obětí o 27, uvedl dnes podle agentury DPA šéf krizového štábu. V pátek úřady hlásily 324 mrtvých.

Jen během pátku se na záchranné operaci podílelo asi 1300 záchranářů se čtyřmi stovkami lodí a 30 vrtulníky. Do bezpečí převezli 82.000 obyvatel.

V Kérale se z břehů vylilo více než 40 toků a voda prolomila přes 80 hrází. Na mnoha místech se z ulic staly divoké řeky a hladina vystoupala tak vysoko, že voda dvoupatrové budovy zaplavila až po střechu. Právě na střechách hledají lidé poslední útočiště.

reklama