Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V červnu navštívila Damašek americká delegace

Sýrie, ilustrační foto
Sýrie, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Damašek - V červnu se v Damašku se šéfem syrských bezpečnostních sil Alím Mamlúkem setkala americká delegace tvořená mimo jiné členy zpravodajských služeb a bezpečnostními experty.

S odkazem na spojence syrské vlády o tom dnes informovala agentura Reuters. O setkání rovněž napsal libanonský list Al-Achbár, který je blízký libanonskému šíitskému hnutí Hizballáh. Damašek podle listu spolupráci s Američany odmítl a požadoval jejich stažení ze Sýrie. Syrská vláda se ke zprávě o setkání nevyjádřila.

Dva anonymní americké zpravodajské zdroje v rozhovoru s Reuters uvedly, že rozhovory s představiteli režimu syrského prezidenta Bašára Asada pokračují. Jednání se podle zdrojů týkají zejména boje proti teroristické organizaci Islámský stát (IS), chemických zbraní a jejich užívání ze strany Damašku a rovněž se hovoří o americkém novináři Austinu Ticeovi, kterého podle Washingtonu drží v zajetí Damašek nebo jeho spojenci.

Americká delegace podle listu Al-Achbár požádala o stažení íránských sil, které jsou spojencem Damašku, z jižní Sýrie. Zároveň USA podle listu Damašek požádaly o informace týkající se teroristických skupin v Sýrii a jejich zahraničních bojovníků a daly najevo, že chtějí být zapojeny do obchodu s ropou na východě Sýrie.

Témata:  Sýrie Syrská krize

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 13:43

Patří StarDance na ČT? Ředitel televize prozradil, jak to cítí

StarDance pozítří opět pokračuje a poběží ještě několik sobot, než poznáme vítěze této řady. Měla by být tou vůbec poslední? I takové názory někdy zaznívají. Česká televize je ale bytostně přesvědčena, že taková show do vysílání patří. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.