Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Tatrách zahynul další český turista

Vysoké Tatry
Vysoké Tatry
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Bratislava - Devatenáctiletý český turista zemřel ve Vysokých Tatrách na Slovensku. Muž byl nezvěstný od čtvrtka, jeho tělo našli záchranáři až dnes ve vysokohorském terénu.

Informovala o tom slovenská Horská záchranná služba (HZS), podle které se Čech v horolezeckém terénu v nejvyšším pohoří země pohyboval bez potřebné výstroje.

Se žádostí o pomoc se na HZS obrátil otec zmíněného turisty ve čtvrtek večer poté, co se jeho syn nevrátil z výstupu na Dračí štít. Horští záchranáři odstartovali pátrací akci po nezvěstném Čechovi v pátek ráno, a to i za pomoci vrtulníku, který ale musel být z důvodu nedostatečné viditelnosti, deště a bouřek z oblasti odvolán. Pátrání pokračovalo během dneška. Turistu, již bez známek života, našli záchranáři z vrtulníku asi 70 metrů pod Dračím štítem. Příčinu smrti Čecha HZS neuvedla.

V oblasti této hory jde v krátké době o druhou tragédii. Před dvěma týdny tam nepřežili pád dva slovenští horolezci.

Slovenské hory patří k oblíbeným cílům českých turistů. Loni ve Vysokých a Nízkých Tatrách při různých nehodách zemřelo šest Čechů.

Témata:  Vysoké Tatry Slovensko

Související

Aktuálně se děje

12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.