Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Libyjská pobřežní stráž zadržela na moři 113 uprchlíků, chtěli se dostat do Evropy

Uprchlíci, ilustrační foto
Uprchlíci, ilustrační foto
Foto: UNHCR

Libyjská pobřežní stráž zadržela u libyjského pobřeží 113 běženců, včetně žen a dětí, kteří se pokoušeli dostat do Evropy. S odvoláním na prohlášení pobřežní stráže o tom dnes informovala agentura AP.

Uprchlíci, mezi nimi i 17 žen a čtyři děti, byli zadržení v sobotu u pobřeží poblíž libyjského města Sabráta na severozápadě země.

Úřady jim poskytly lékařskou i humanitární pomoc a poslaly je do centra pro migranty ve městě Závíja.

Západní pobřeží Libye je výchozím bodem, odkud se lidé, kteří z Afriky prchají před válečnými konflikty a chudobou, snaží dostat do Evropy. S pomocí peněz poskytnutých evropskými státy libyjské úřady znásobily úsilí o zastavení proudu uprchlíků do Evropy.

Témata:  Libye uprchlíci

Související

Aktuálně se děje

27. února 2026 9:19

Češi poznají svět Jiřiny Bohdalové. Připravuje se velkolepá výstava

Česká televize připravuje výstavu Svět Jiřiny Bohdalové, která bude věnována jedné z nejvýraznějších osobností české filmové, divadelní a televizní historie. Expozice nabídne ucelený pohled na mimořádně rozsáhlou hereckou kariéru Jiřiny Bohdalové, jež se výrazně zapsala do kulturní paměti několika generací diváků.

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy