Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Při útocích islámských ozbrojenců v Afghánistánu zemřelo 15 policistů

Afghanistán
Afghanistán
Foto: Pixabay

Při dvou útocích ozbrojenců z islamistického hnutí Tálibán zahynulo v noci na dnešek na severu Afghánistánu 15 příslušníků afghánských bezpečnostních složek, dalších 21 utrpělo zranění. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na prohlášení místních představitelů.

Při jednom z útoků v provincii Saripúl policisté na útok reagovali dělostřeleckou palbou. Kvůli přestřelce muselo množství místních obyvatel uprchnout do bezpečí.

Boje s radikály trvaly několik hodin, popsal šéf místní provinční rady Muhammad Núr Rahmání. Tálibán se prostřednictvím svého mluvčího k oběma útokům přihlásil.

Povstalecké hnutí Tálibán bojuje proti afghánské vládě a mezinárodním jednotkám od konce roku 2001, kdy jeho vládu svrhla americká invaze. Jeho představitelé zatím odmítají přímé rozhovory s vládou v Kábulu, kterou pokládají za nelegitimní režim dosazený zahraničními silami.

Témata:  Afghanistán

Související

Aktuálně se děje

30. listopadu 2025 20:11

Felix Slováček poprvé prozradil, co říká na slavičí poctu zesnulé Aničce

V minulém týdnu se Česko dozvědělo jména nových či staronových vítězů ankety Český slavík. Dojemným okamžikem slavnostního večera byla pocta zesnulé Anně Slováčkové. Součástí čísla nebyl její otec Felix Slováček. Už se ale podělil o názor na vystoupení. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy