Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Muslimové dostali pokyny jak se chovat v Evropě. Co by měli pro klidné vztahy udělat?

Muslimové
Muslimové
Foto: Pixabay

Bern - O bezproblémové vztahy mezi Švýcary a muslimy, kteří do země přijíždí na dovolenou, se snaží saúdskoarabské velvyslanectví v Bernu. To vydalo pro své občany konkrétní pokyny, podle kterých by se měli chovat, aby nedocházelo k žádným konfliktům. Upozornil na to server The Local.

Velvyslanectví Saúdské Arábie upozornilo občany přijíždějící do Švýcarska, že si letos v létě musí dávat obzvláště velký pozor, aby neporušili zákony evropské země. Poukazuje třeba na to, že jižní kanton Ticino od 1. července zakázal nošení obličejových závojů, které jsou známy jako nikáby.

Turisté byly také saúdskoarabskými úřady upozorněni, aby „se svými dětmi nezacházeli příliš hrubě". Zastupitelský úřad vyzval občany , „aby dodržovali právní předpisy a zákony Švýcarska, aby nedošlo ke střetům".

pic.twitter.com/AKE2D9eJxU

— السفارة في بيرن (@KSAembassyCH) 6. června 2016

 

Saúdové rovněž dostali radu, aby bedlivě sledovali své zaměstnance, evropské úřady totiž hlásí zvýšení počtu případů, kdy domácí personál během cesty v Evropě prostě zmizí. Zpráva velvyslanectví byla uveřejněna třeba na Twitteru.

V listopadu 2015 zákonodárci regionu Ticino připravili právní předpisy zakazující nošení nikábů a burek, tedy oblečení, které tradičně nosí ženy v mnoha muslimských zemích. Za nedodržení zákazu hrozí pokuty od 100 franků do 10.000 franků, tedy asi 2.500 až 250.000 korun.

Zákon se vztahuje pouze na nošení muslimských závojů a ne na jiné typy roušek, jako jsou ty, které nosí chuligáni nebo demonstranti.

Podle oficiální zprávy navštíví Ticino každý rok „několik set" žen ze Saúdské Arábie, většina z nich nosí nikáb. Turisté z arabského světa ročně v zemi stráví asi 40.000 nocí, nejoblíbenějším obdobím je léto.

Témata:  muslimové Švýcarsko Saúdská Arábie

Související

Aktuálně se děje

22. listopadu 2024 21:55

Závod s extrémním počasím má vítěze. Strčil do kapsy USA i Evropu

Globální závod v oblasti klimatu má, zdá se, svého vítěze. Podle serveru Politico je jím Čína. Dominance této země v technologiích čisté energie jí umožnila upevnit svůj vliv na rozvojové země, a to na úkor Spojených států a Evropské unie, jejichž úsilí působí ve srovnání s čínskými aktivitami slabě.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy