Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Cameron vyzval starší voliče: Hlasujte proti brexitu v zájmu vašich dětí a vnoučat

Britský premiér David Cameron na návštěvě v Praze
Britský premiér David Cameron na návštěvě v Praze
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Londýn - Britský premiér David Cameron dnes vystoupil s projevem před svým úřadem v Downing Street 10. Apeloval v něm na starší voliče, aby v zájmu svých dětí a vnoučat hlasovali proti brexitu.

"Při rozhodování mějte na paměti naděje a sny svých dětí a vnoučat," řekl Cameron. "Vědí, že jejich šance najít práci, cestovat, budovat otevřenou a úspěšnou společnost, ve které chtějí žít, závisí na tomto výsledku," uvedl ke čtvrtečnímu referendu.

Zdroj: YouTube

"A pamatujte si, že oni nebudou moci zvrátit rozhodnutí, které my učiníme. Pokud budeme hlasovat pro odchod, tak to tak bude. Nepůjde to změnit. Navždy opustíme Evropu," řekl ve velmi emotivním projevu Cameron. "Příští generace bude muset žít s následky mnohem déle než my," prohlásil.

Premiér rovněž řekl, že Británie není jen tak ledajakou zemí, neboť nikdy neopouštěla svět, naopak se na jeho vytváření podílela. "Britové se nevzdávají," dodal.

Témata:  Brexit David Cameron Velká Británie

Související

Aktuálně se děje

16. září 2025 16:12

Robert Redford a Česko. Takhle vnímal slavného herce Marek Eben

I do Česka dnes doputovala velmi smutná zpráva z Hollywoodu. Ve věku 89 let zemřel slavný americký herec Robert Redford. Letos to bylo rovných dvacet let od jeho návštěvy filmového festivalu v Karlových Varech. Tehdy se na herce těšil i moderátor Marek Eben. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy