Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Prodejci značkových věcí bojují s padělateli na Pražské tržnici, soud EU je podpořil

Soudy, ilustrační fotografie
Soudy, ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Lucemburk - Provozovatelé tržišť mohou být donuceni, aby zabránili trhovcům v prodeji padělků značkového zboží. Vyplývá to z dnešního rozhodnutí Soudního dvora Evropské unie. Ten se postavil na stranu značkových výrobců, kteří bojují proti prodeji padělaného zboží na Pražské tržnici, píše agentura DPA.

Nájemcem Pražské tržnice je společnost Delta Center, která jednotlivá prodejní místa pronajímá trhovcům. Výrobci se u českých soudů domáhali, aby byla této firmě stanovena povinnost ukončit pronájem míst osobám prodávajícím padělky.

Soudní dvůr EU byl proto dotázán, zda je skutečně možné nařídit provozovateli reálného tržiště, aby ukončil protiprávní činnost trhovců porušující práva k ochranným známkám. Soudní dvůr dnes podle tiskové zprávy konstatoval, že to možné je, protože reálná tržiště v tomto směru podléhají stejným podmínkám jako internetové obchodní platformy.

Témata:  Soudní dvůr EU padělky

Související

Aktuálně se děje

11. května 2025 19:48

11. května 2025 12:52

Princezna Kate a rakovina: Ve společnosti se teď ledacos změní, zní z nemocnice

Britská princezna z Walesu Kate Middleton se dočkala neobvyklé a dojemné pocty. Královská zahradnická společnost (Royal Horticultural Society – RHS) oznámila, že nově vyšlechtěná odrůda růže ponese jméno Catherine’s Rose. Tento výjimečný květ má nejen okouzlující vzhled a vůni, ale také hluboký symbolický význam – připomíná osobní boj princezny s rakovinou a podpoří pacienty prostřednictvím charitativních příspěvků.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Polsko-Běloruská hranice

Evropské státy kvůli Rusku vystupují z Ottawské úmluvy. Aktivisté jsou na nohou

V Evropě dochází k pozoruhodnému a zároveň znepokojivému obratu v otázce mezinárodní bezpečnostní politiky. Pět států sousedících s Ruskem – Finsko, Polsko, Lotyšsko, Estonsko a Litva – oznámilo svůj záměr vystoupit z Ottawské úmluvy, která zakazuje používání protipěchotních min. Tím se tyto země odklání od jednoho z nejvýznamnějších globálních odzbrojovacích dohod posledních dekád. Rozhodnutí vyvolalo silnou kritiku ze strany lidskoprávních organizací.