Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Afričané vzali ztečí Španělsko. Stráž zachránila na moři přes 200 uprchlíků

Uprchlíci, ilustrační foto
Uprchlíci, ilustrační foto
Foto: UNHCR

Španělská pobřežní stráž ve středu zachránila více než 200 migrantů, kteří se pokusili dostat ilegálně přes moře z Afriky do Španělska. Podle agentury Reuters o tom pobřežní stráž informovala teprve dnes.

Ve zveřejněné zprávě se uvádí, že uprchlíci pocházejí ze států subsaharské Afriky. Pobřežní stráž je objevila ve středu odpoledne ve třech člunech v Alboránském moři mezi severovýchodním pobřežím Maroka a jihovýchodním pobřežím Španělska. Přepraveni byli do přístavních měst Almería a Málaga.

Záchranná akce se odehrála v době, kdy se Španělsko připravuje na připlutí své válečné lodi s 15 migranty z italského přístavu. Jde o lidi původně z paluby soukromého záchranářského plavidla registrovaného ve Španělsku, kterému italské úřady odmítly povolit přistání.

Podle údajů ministerstva vnitra se do Španělska od začátku roku do poloviny srpna dostalo 18.018 migrantů. To je o 39 procent méně, než tomu bylo ve stejném období loňského roku.

Data Organizace spojených národů ukazují, že počty příchodů migrantů z Blízkého východu a ze Severu Afriky přes moře do Evropské unie poklesly z více než milionu v roce 2015 na loňských přibližně 141.500. Odhaduje se, že při snaze překonat Středozemní moře přišlo o život nebo je pohřešováno téměř 15.000 lidí, napsal Reuters.

Témata:  uprchlíci Španělsko EuroZprávy.cz

Související

Aktuálně se děje

11:49

Berenika Kohoutová a Irena Obermannová. Jak to mezi sebou mají?

Už 34 let si Berenika Kohoutová a Irena Obermannová vzájemně obohacují životy jako dcera s matkou. Někdy si ale nejspíš lezou i nervy. Jaká je pravda o vztahu spisovatelky a známé herečky a zpěvačky? 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy

Donald Trump a Cyril Ramaphosa

Trump v Oválné pracovně šokoval prezidenta JAR. Pustil mu video s vymyšleným obviněním z genocidy

Prezident Spojených států Donald Trump během dnešního jednání v Bílém domě šokoval svého hosta, jihoafrického prezidenta Cyrila Ramaphosu, když jej nečekaně konfrontoval s opakovanými a nepodloženými tvrzeními o údajné „genocidě bělochů“ v Jižní Africe. Setkání, které mělo být zaměřeno na obchod a nerostné suroviny, se rychle změnilo v dramatickou výměnu názorů na jeden z nejcitlivějších problémů jihoafrické společnosti.