Biden při oslavě uvedl, že se dozvěděl, že se Sunak stane brzy britský premiérem. "Je to dost ohromující. Je to zlomový okamžik a na tom záleží," řekl americký prezident. Jeho mluvčí v pondělí uvedla, že Biden v příštích dnech pohovoří se Sunakem po telefonu.

Sunakova rodina se do Británie přestěhovala v 60. letech, budoucí britský premiér se narodil v roce 1980 v Southamptonu. Sunak je také nejbohatším britským poslancem a stane se nejmladším šéfem britské vlády za posledních 200 let.

Sunak v pondělí vyhrál souboj o lídra konzervativců, díky čemuž se stane novým britským premiérem. Ve funkci nahradí premiérku Liz Trussovou, která podala demisi minulý týden. Očekává se, že král Karel III. dnes přijme rezignaci Trussové a jmenuje Sunaka do čela vlády.

Sunak je již třetím premiérem, který letos stane v čele britské vlády. Nejprve v červenci po řadě skandálů rezignoval Boris Johnson, kterého po dlouhé volbě nahradila v čele vlády Trussová. Na premiérském postu ale nezůstala ani dva měsíce, její mandát tak je nejkratší v historii. O lídrovi Konzervativní strany, a tedy i o dalším premiérovi v nové volbě rozhodovalo 356 konzervativních poslanců.