Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Brusel schválil další státní pomoc pro aerolinky Alitalia

Letadla, ilustrační foto
Letadla, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Itálii schválila státní pomoc v objemu 73 milionů eur (téměř dvě miliardy Kč) pro leteckou společnost Alitalia, která se podobně jako další letečtí přepravci potýká s negativními dopady šíření koronaviru. Komise dnes uvedla, že rozsah této pomoci považuje za přiměřený.

Nově schválená pomoc má firmě kompenzovat ztráty, které v důsledku opatření proti koronaviru utrpěla v období od poloviny června do konce října. Evropská komise už dříve schválila státní pomoc pro Alitalii v objemu téměř 200 milionů eur, upozornila agentura Reuters.

"Letecký průmysl nadále patří mezi odvětví, na která má šíření koronaviru obzvlášť tvrdé dopady," poznamenala dnes místopředsedkyně EK Margrethe Vestagerová. "Toto opatření umožňuje Itálii poskytnout další kompenzaci za přímé škody, které Alitalia utrpěla od června do října 2020 kvůli cestovním restrikcím, jež byly nezbytné k omezení šíření koronaviru," dodala.

Italská vláda nyní plánuje opětovné zestátnění Alitalie, která od roku 2002 nevykazuje žádné zisky a od května 2017 je v insolvenci.

Témata:  EU Alitalia letectví a letadla

Aktuálně se děje

23. června 2024 12:46

Prezident Pavel apeloval na připomínání si historie

Prezident republiky Petr Pavel dnes zdůraznil, že lidé v Česku by si měli připomínat svoji historii a znát například činy odbojářů během druhé světové války. Prezident se v Miřeticích na Chrudimsku zúčastnil pietního aktu k 82. výročí vypálení a vyvraždění osady Ležáky. Podle prezidenta bylo v posledních letech věnováno více pozornosti Památníku Lidice než Památníku Ležáky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy