Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Brusel schválil další státní pomoc pro aerolinky Alitalia

Letadla, ilustrační foto
Letadla, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Itálii schválila státní pomoc v objemu 73 milionů eur (téměř dvě miliardy Kč) pro leteckou společnost Alitalia, která se podobně jako další letečtí přepravci potýká s negativními dopady šíření koronaviru. Komise dnes uvedla, že rozsah této pomoci považuje za přiměřený.

Nově schválená pomoc má firmě kompenzovat ztráty, které v důsledku opatření proti koronaviru utrpěla v období od poloviny června do konce října. Evropská komise už dříve schválila státní pomoc pro Alitalii v objemu téměř 200 milionů eur, upozornila agentura Reuters.

"Letecký průmysl nadále patří mezi odvětví, na která má šíření koronaviru obzvlášť tvrdé dopady," poznamenala dnes místopředsedkyně EK Margrethe Vestagerová. "Toto opatření umožňuje Itálii poskytnout další kompenzaci za přímé škody, které Alitalia utrpěla od června do října 2020 kvůli cestovním restrikcím, jež byly nezbytné k omezení šíření koronaviru," dodala.

Italská vláda nyní plánuje opětovné zestátnění Alitalie, která od roku 2002 nevykazuje žádné zisky a od května 2017 je v insolvenci.

Témata:  EU Alitalia letectví a letadla

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.