reklama

Na videu jsou vidět bombardéry H-6, které jsou schopné nést jaderné bomby, jak provádějí simulovaný útok na to, co vypadá jako americká vojenská základna na tichomořském ostrově Guam.

Na čínském serveru Sina Weibo už video nasbíralo téměř pět miliónů zhlédnutí. Ale řada uživatelů zesměšňuje zjevné využití scén z hollywoodských filmů, píše BBC.

"Je štěstí, že Čína nemá problémy s autorskými právy," zažertoval jeden z uživatelů. "Vykradli další americký film? Haha," dodal další. A třetí žádal: "Nepoužívejte klipy z těch hrozných zemí. Lidi na twitteru se na nás pak dívají spatra, a to mě přivádí k šílenství."

Dvouminutové video nazvané Bohové války - Útok! zveřejnilo čínské letectvo v sobotu. Za doprovodu dramatické hudby na něm jsou vidět bombardéry H-6, které útočí na to, co vypadá jako americká Andersenova letecká základna.

zdroj: YouTube

"Jsme obránci vzdušné bezpečnosti naší vlasti. Máme sebedůvěru a schopnost kdykoli bránit bezpečnost nebe naší vlasti," napsalo čínské letectvo ke zveřejněnému videu. Video bylo zveřejněno v době, kdy Čína uspořádala vojenské cvičení v blízkosti Tchaj-wanu v době zvýšeného napětí kvůli návštěvě vysokého amerického činitele na ostrově. Čína pokládá Tchaj-wan za svou odpadlickou provincii.

Ale uživatelé sociálních sítí si rychle všimli, že nejdramatičtější záběry videa vypadají, že pocházejí z filmů Transformers: Pomsta poražených, Skála a Smrt čeká všude. Čínská armáda tato tvrzení nijak nekomentovala.

reklama