Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Do Benátek vtrhla velká voda. Obávaný fenomén dorazil v nezvyklé době

Itálie, ilustrační foto
Itálie, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Čtvrtinu italských Benátek zalila voda v roční době, kdy nejsou záplavy v tomto severoitalském městě obvyklé. Voda dostoupala ve čtvrtek večer do výšky 116 centimetrů, což je z červnových měření historicky třetí nejvyšší údaj. Informovala o tom dnes agentura AP. Město má za sebou velké záplavy z loňského listopadu i prosince.

Benátská agentura, která se zabývá monitorováním moře, připsala situaci - nezvyklou v tomto pozdně jarním období - atlantické bouři, která přinesla do severní Itálie hustý déšť a silný vítr. Další příliv vody ve městě čekají dnes večer.

V červnu Benátky zaznamenaly rekordní zápaly v roce 2002, kdy se voda dostala na značku 121 centimetrů; roku 2016 pak na 117 centimetrů.

Abans d'anar a dormir, convido a mirar aquesta romàntica i al mateix temps tràgica imatge de #Venècia amb #acquaalta https://t.co/XWQx1uOqbM

— Marco Giralucci_ Barcelona (@Giralux) June 4, 2020

Úřady dnes navzdory situaci nenechaly rozmístit můstky pro pěší, které se používají běžně od září do dubna, v období označovaném jako "acqua alta".

Itálie, značně zasažená epidemií koronaviru, ve středu uvolnila cestovní omezení pro své občany i většinu Evropanů. Pro výletní lodě ale zůstává zavřená.

Témata:  povodně v Itálii Itálie

Aktuálně se děje

18. června 2024 17:36

17. června 2024 20:14

Stoltenberg eskaluje napětí, reaguje Kreml na slova šéfa NATO

Rusko vnímá nejnovější vyjádření šéfa NATO Jense Stoltenberga jako další eskalaci napětí. Generální tajemník aliance v rozhovoru uvedl, že členské země bloku jednají v reakci na rostoucí hrozbu ze strany Ruska a Číny o možném uvedení dalších jaderných zbraní do stavu pohotovosti. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy