Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Duda: Sankce proti Rusku musejí být tvrdé, je třeba posílit východní křídlo NATO

Andrzej Duda
Andrzej Duda
Foto: pis.org.pl

Sankce proti Rusku po jeho uznání separatistických republik na východě Ukrajiny musejí být tvrdé a po rozhodnutí Moskvy je nyní třeba posílit východní křídlo NATO. Po konzultacích s ministry to dnes řekl polský prezident Andrzej Duda. Duda už v pondělí v telefonickém rozhovoru ujistil ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, že Kyjev má tváří v tvář "ruské agresi" plnou podporu Varšavy.

Zástupci zemí EU by mohli o sankcích proti Rusku rozhodnout již dnes odpoledne. Unie v koordinaci se Spojenými státy a Británií dlouhodobě chystá dosud největší balík sankcí, které mají tvrdě zasáhnout klíčová odvětví ruského hospodářství, na jejich přesné podobě se ale členské země zatím neshodly. Podle diplomatických zdrojů by mohly postihnout stovky osob.

Německý kancléř Olaf Scholz dnes prohlásil, že kvůli postupu Ruska nelze udělit souhlas k provozu německo-ruského plynovodu Nord Stream 2.

Témata:  Andrzej Duda Rusko protiruské sankce Ukrajina

Související

Aktuálně se děje

25. července 2025 17:00

25. července 2025 14:33

Smrtící vedra v Itálii si vyžádala nejméně pět mrtvých

Itálie čelí vlně veder, která si již vyžádala pět lidských životů. Extrémní teploty sužují i další oblasti jižní Evropy. Již ve středu dopoledne se na Sicílii rtuť teploměru vyšplhala nad 30 stupňů Celsia.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy