Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Dva čeští horolezci zahynuli ve švýcarských Alpách

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixmac

Dva čeští horolezci zahynuli ve Švýcarsku, když se zřítili z výšky několika set metrů na hoře Täschhorn poblíž horského střediska Saas Fee v kantonu Valais.

Naposledy příbuzní o mužích podle deníku Blick slyšeli minulý pátek, když z horské chaty oznámili záměr vylézt na horu. V úterý byli nahlášeni jako nezvěstní a ve stejný den byla nalezena jejich těla na úpatí hory.

Oba Češi se minulý pátek ohlásili z horské chaty Mischabeljoch-Biwak nad Saas Fee. Říkali, že chtějí zdolat horu Täschhorn. Od té doby o nich nikdo neslyšel a policie zahájila pátrací operaci, uvedl Blick.

Nyní je jisté, že oba horolezci jsou po smrti. Záchranáři vyprostili jejich těla s pomocí vrtulníku. Podle prvních zjištění se zřítili z výšky několika stovek metrů. Policie kantonu Valais uvedla, že oběti teprve mají být formálně identifikovány. Případ vyšetřují místní úřady.

Témata:  Švýcarsko Alpy horolezectví

Související

Aktuálně se děje

11. května 2025 19:48

11. května 2025 11:34

Felix Slováček vrací úder. Takhle okomentoval odsouzení Pavla Novotného

Bouřlivák a starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (44, ODS) se opět ocitl v hledáčku justice – a tentokrát možná s vážnými následky. Obvodní soud pro Prahu 5 mu ve čtvrtek vyměřil tří měsíční trest odnětí svobody za porušení podmínky, kterou si odpykával kvůli výtržnictví, podněcování k trestnému činu a nebezpečnému pronásledování. Rozsudek je zatím nepravomocný a Novotný proti němu okamžitě podal stížnost.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Polsko-Běloruská hranice

Evropské státy kvůli Rusku vystupují z Ottawské úmluvy. Aktivisté jsou na nohou

V Evropě dochází k pozoruhodnému a zároveň znepokojivému obratu v otázce mezinárodní bezpečnostní politiky. Pět států sousedících s Ruskem – Finsko, Polsko, Lotyšsko, Estonsko a Litva – oznámilo svůj záměr vystoupit z Ottawské úmluvy, která zakazuje používání protipěchotních min. Tím se tyto země odklání od jednoho z nejvýznamnějších globálních odzbrojovacích dohod posledních dekád. Rozhodnutí vyvolalo silnou kritiku ze strany lidskoprávních organizací.