reklama

Syrská protivzdušná obrana podle syrské státní agentury SANA v neděli sestřelila jednu z izraelských raket v blízkosti Damašku. SOHR uvedla, že izraelské útoky byly zaměřeny na pozice sil syrského režimu a jeho spojeneckých íránských bojovníků.

Tři íránští bojovníci podle SOHR přišli o život, když raketa dopadla v blízkosti místa, které šíitští muslimové považují za posvátné. Agentura AFP napsala, že státní příslušnost zabitých bojovníků zatím nebylo možné ověřit. Izrael se k útoku nepřihlásil a armádní mluvčí v rozhovoru s AFP uvedl, že izraelská armáda neposkytuje komentáře k zprávám ze zahraničních médií.

Izrael opakovaně uvedl, že nebude trpět trvalou přítomnost íránských sil u své hranice, a od začátku syrského konfliktu v roce 2011 vedl mnoho útoků v Sýrii proti režimu syrského prezidenta Asada a proti jeho spojencům, Íránu a libanonskému hnutí Hizballáh.

Minulý měsíc Izrael zasáhl desítky íránských cílů v Sýrii v reakci na raketovou palbu na Izraelem kontrolovanou část Golanských výšin o den dříve. Podle SOHR tehdy přišlo o život 21 bojovníků, včetně 16 cizinců, a dva civilisté.

reklama