Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Lyžař se pokusil sjet Lomnický štít, při pádu dlouhém 700 metrů utrpěl smrtelná zranění

Vysoké Tatry
Vysoké Tatry
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Dosud neznámý lyžař přišel o život při pokusu sjet druhou nejvyšší horu Slovenska, Lomnický štít ve Vysokých Tatrách. Informují o tom slovenská média s odvoláním na horskou službu. Ta totožnost ani národnost muže neupřesnila. Neštěstí se stalo v sobotu, kdy lyžařův pád oznámili horským záchranářům očití svědci, uvedl server Pravda.sk.

Záchranáři na místě podle televize TA3 zjistili, že muž při pádu dlouhém přibližně 700 metrů utrpěl smrtelná zranění. Tělo přepravili do Starého Smokovce, kde je předali pohřební službě a policistům.

Sjezd z Lomnického štítu (2632 metrů nad mořem) podle tisku vede na Skalnaté pleso přes Lomnické sedlo, poté podél lanovky po sjezdovce do Tatranské Lomnice. Převýšení 1600 metrů lze při dobrých podmínkách prý sjet i za 20 až 30 minut.

Smrtelná nehoda se stala v sobotu i na polské straně Tater, kde se v oblasti vrcholu Rysy zřítila z velké výšky mladá turistka, napsal list Gazeta Wyborcza na svém webu. Horskou službu přivolali svědci, žena ale utrpěla smrtelné zranění hlavy. Její tělo přepravil vrtulník do Zakopaného. V Tatrách podle deníku platí ve výškách nad 1600 metrů nad mořem druhý stupeň lavinového nebezpečí. V horách vane silný vichr a panuje hustá mlha.

Témata:  Vysoké Tatry Slovensko lyžování

Související

Aktuálně se děje

11. května 2025 19:48

11. května 2025 15:01

Papež Lev XIV. poslal světovým lídrům první vzkaz: Přestaňte, okamžitě

Nový vůdce katolické církve, papež Lev XIV, vyzval světové lídry, aby okamžitě ukončili války po celém světě. Ve svém prvním veřejném projevu po zvolení papežem pronesl apel na „spravedlivý, opravdový a trvalý“ mír a důrazně odmítl válku jako prostředek řešení konfliktů.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Polsko-Běloruská hranice

Evropské státy kvůli Rusku vystupují z Ottawské úmluvy. Aktivisté jsou na nohou

V Evropě dochází k pozoruhodnému a zároveň znepokojivému obratu v otázce mezinárodní bezpečnostní politiky. Pět států sousedících s Ruskem – Finsko, Polsko, Lotyšsko, Estonsko a Litva – oznámilo svůj záměr vystoupit z Ottawské úmluvy, která zakazuje používání protipěchotních min. Tím se tyto země odklání od jednoho z nejvýznamnějších globálních odzbrojovacích dohod posledních dekád. Rozhodnutí vyvolalo silnou kritiku ze strany lidskoprávních organizací.