Prezidenta Macrona čeká boj o druhý mandát v čele Francie v dubnu příštího roku. Příchod kancléřky do sídla prezidenta zachytil na video novinář Julien Nény.

Oba politici dnes mají jednat o situaci v Afghánistánu a v oblasti Sahelu, kde obě země vojensky působí. Francie má v Mali na 5000 vojáků, Německo několik stovek, uvádí AP.

Macron dnes také oznámil zabití islamistického radikála Adnána abú Valída Sahrávího, vůdce džihádistické skupiny Islámský stát větší Sahary (ISGS), francouzskými jednotkami v Sahelu.

Dalším možným tématem jednání je francouzské předsednictví Evropské unie, které Francie převezme od Slovinska 1. ledna. Po Francii bude EU po půl roku předsedat Česko.

Německá kancléřka zůstane ve funkci, než se po nedělních parlamentních volbách vytvoří nová vládní koalice. To může trval také několik týdnů i měsíců, poznamenává AP. Prezident Macron se minulý týden setkal s dvěma hlavními kandidáty na budoucího kancléře Německa, Arminem Laschetem z CDU/CSU a kandidátem sociálních demokratů (SPD) Olafem Scholzem.